JAUNUMI

No 1. novembra līdz 1. decembrim Krimuldas Tautas namā Raganā apskatāma Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas audzēkņu vasaras plenēra darbu izstāde. Plenērs 2023. noritēja no 31. jūlija līdz 5. augustam  Smiltenes novada Gaujienā. Skolēni savos darbos iemūžināja Gaujienas kultūrvēsturiskos pieminekļus: Gaujienas muižu, pilsdrupas, Jāzepa Vītola mājas “Anniņas” un skaisto apkaimi un dabas skatus.

2023./2024. m.g. rudens brīvlaikā 24.oktobrī

Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolas

audzēknes Estere Daukste un Laura Rostoka piedalījās Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” organizētajā Latvijas mākslas skolu grafikas klātienes konkursā ,,Siguldas līnija,, , kurā piedalījās 81 dalībnieks.

Kamēr audzēkņi strādāja, pedagogi apmeklēja Turaidas muzejrezervāta Klaušinieku mājas ekspozīciju un iepazinās ar izcilā grafiķa Zigurda Zuzes radošo veikumu, kas glabājas muzeja krājumos.

Paldies pedagogam Vilnim Mežalam par audzēkņu sagatavošanu konkursam.

2023. gada 26.septembrī visi programmas Vizuāli plastiskā māksla audzēkņi apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Audzēkņi dalījās 2 grupās un gidu pavadībā iepazinās ar muzeja ēku (daudzi jaunāko klašu audzēkņi šo muzeju apmeklēja pirmo reizi) un pastāvīgo ekspozīciju, kas ir varena un daudzveidīga muzeja krājumu bagātība.

Papildus tika apskatīta pazīstamā amerikāņu fotogrāfa Sandro Millera darbu sērija “Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem”, kur aktieris Malkovičs perfekti atveido 20. gadsimta tēlus. Šo procesu audzēkņi varēja noskatīties video sižetos.

Tika apskatīta ļoti koša un aktīva izstāde bērniem “Zaļš un vēl zaļāks”, kas daudzpusīgi atklāj cilvēka un dabas mijiedarbības un sadarbības procesus. Šajā ekspozīcijā bija skatāma arī mūsu novadnieka, mākslinieka Ināra Helmūta grafika ,,Izbraukums zaļumos,, (1983.). Katrs no bērniem pielīmēja arī uzlīmi uz kopējās SIA ‘’Rīgas Meži’’ uzlīmju sienas, kur par katru uzlīmēto uzlīmei tiks iestādīts viens koks.

Tā kā laiks bija ļoti jauks, tad bija iespēja pabūt arī uz muzeja terases un atrasties augstāk par koku galotnēm.

Sarkanais paklājs uz muzeja kāpnēm jaunākajiem audzēkņiem asociējās ar pili, kur staigā princeses un karaļi.

 
Jauno mācību gadu sāksim 4.septembrī!
No plkst. 13.00 tiekamies skolā, uz radošo darbošanos un atkal satikšanos ar draugiem un skolotājiem.
Laipni gaidīsim arī jaunos audzēkņus, lai iepazītos ar skolu!
 
 
 

12.maijā viesojāmies Salacgrīvā, kur notika Valsts konkursa izstāde “ Jaunais kurators”. Tur starp labākajiem mākslas skolu darbiem izstādīts arī Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas skolas audzēkņa Emīla Zaķa darbs ”Ātrums. Skaistums. Māksla”. Valsts konkursa II kārtā piedalījās arī citi audzēkņu darbi. Apskatīt izstādi Salacgrīvā devās arī pedagogi Sanda Zaķe, Aivis Zariņš, audzēkņi Anete, Linda, Artūrs, Haralds un Domeniks.

 
Labs darbiņš, kas padarīts, lai nedaudz sapostos svētkiem. Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas skolas audzēkņu un pedagogu kopīgi veidotie darbiņi rotās Kamolīša parku Lēdurgā. Paldies, Guntai Laipakai un Karolim Treijam par sadarbību!

 

 

 

 Atsaucoties Pirmsskolas izglītības grupiņas CĀLĒNI lūgumam, audzēknes Linda un Estere ar akrila krāsām apglezno burciņas, kuras noderēs kā rotājums āra nojumei mūsu kopīgajā teritorijā.

 SIGULDĀ 1.aprīlī Koprades laboratorijās tika atklāta
Izstāde “TIK un TĀ”, kurā var iepazīt Siguldas novada mūzikas un mākslu skolu radošo un pedagoģisko darbību.
Ekspozīcijā izstādītas Inčukalna Mūzikas un mākslas skola, Krimuldas Mūzikas un mākslas skola, Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas skola un Mālpils mūzikas un mākslas skola.
PAVASARIS TUVOJAS

PAR MIERU!

Audzēknes Linda Misiņa un Estere Daukste izveidoja plakātu, kur attēloja draudzību!

Par godu Valdas Moras 120 gadu jubilejai, Lēdurgas bibliotēkā var aplūkot Lēdurgas Mākslas skolas audzēkņu veidotos darbiņus “Zilais lakatiņš”! (2022.g.marts)

https://www.canva.com/design/DAE7i00Cafk/-PucaQH1t2FhXvHudc5NoA/watch?utm_content=DAE7i00Cafk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink&fbclid=IwAR21dk5QV9tJS6pbqKv20K3Mm2Az02WTOWcn_PKbwIKSfnrSR5kVWESfjk0

2022.gada 24. februārī, plkst. 18.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās tika atklāta izstāde Baltās abstrakcijas” – Mākslu skolas Baltais flīģelis” vizītkarte. 
Sagaidot Valentīndienu jaunāko klašu audzēkņi veidoja savus radošos darbus, iespaidojoties no mākslinieces Elitas Patmalnieces košajiem portretiem.

“Tādi esam…”

 Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde būs apskatāma Lēdurgas kultūras nama logos visu februāra mēnesi.
Notiek pēdējie noformēšanas darbi.

 

 

 

 

Ir noticis brīnums un Lēdurgas baznīca “ievietojusies” Kultūras nama logā… Un zvaigžņu ceļš… un pati spožākā zvaigzne no debesīm nokāpusi, lai iepriecinātu Tevi.

Ar audzēkņu atbalstu decembra sākumā tika izveidots noformējums Lēdurgas kultūras namam.

 Noformējums pie skolas un bērnudārza teritorijas sētas par godu   LĀČPLĒŠA DIENAI!

2021.g. 30. septembrī, Siguldas Mākslu skolā „Baltais flīģelis” notika skolotāju dienai veltītās izstādes atklāšana un koncerts “Satikšanās prieks”!

Pasākumā Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis” piedalījās pedagogi un mūzikas un mākslu skolu kolēģi no Siguldas, Krimuldas, Inčukalna, Mālpils, Vangažiem, Līgatnes, Lēdurgas un Sējas.

Pasākumu atklāja mākslas nodaļu pedagogu darbu izstāde, tad sekoja koncerts. Izstādē tiek eksponēti dažādi mākslas darbi – gleznojumi visdažādākajās tehnikās, zīmējumi, dažādi materiāli (stikls, keramika, metāls, māls, porcelāns, tekstils, papīrs, plastikāts). Ik skatītāju priecē spilgtie mākslas darbi, kuros atklājas katra mākslinieka savdabība un rokraksts.
Aizraujošā koncertā dzirdējām visdažādāko laikmetu un stila mūziku un redzējām horeogrāfijas priekšnesumu profesionālā izpildījumā. Prieks valdīja gan mūziķu priekšnesumos, gan koncerta vadītājas “saspēlē” ar māksliniekiem un publiku, gan visu klātesošo sejās, radot vienotību un bezgala labu, pacilātu un paliekošu svētku dienas sajūtu!   Foto: Edgars Semanis
 

Sadarbībā ar Lēdurgas kultūras namu septembra beigās skolas audzēkņi un pedagogi veidoja dāvanu katram senioram kā sveicienu Senioru dienā. Tika veidotas kļavu lapas, kas varētu kalpot kā neliels trauciņš! Skolēni izveidoja 120 rudenīgas lapas!

Ieskats tapšanas procesā.

 2021./2022. mācību gada sākums

 

 

 

 

 

 

  Mātes diena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krimuldas Tautas nams  organizēja  Mākslas dienu ienākšanu Krimuldas novada ciematos ar tēmu “Nākotne ienāk mākslā – māksla ienāk nākotnē”. Apdzīvotajās vietās  Raganā, Lēdurgā, Sunīšos, Turaidā, Inciemā un Lodē tika izvietota brīvdabas izstāde ar Krimuldas novada mākslinieku un fotogrāfu darbiem, kas ļāva ielūkoties tagadnē, pagātnē un nākotnē. 

Izstādē tika iekļauti arī mūsu skolēnu darbi.

 Sveicam 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto konkurss ”Noķer pavasari”

   Lai patīkams ārā būšanas prieks! 

2021.g. aprīļa beigās realizējām ideju  par otrreizēju lakto pudelīšu izmantošanu jo tās lielā skaitā sakrājas pēc pusdienām Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā. 

Lai pavasaris būtu košāks mūsu skolas un Lēdurgas Pii teritorijā, tad Maijas Pīlāgas Lēdurgas MMS darbinieki radoši darbojās un izgatavoja šos lielos ziedus kā vides objektus!

 2020.gada DECEMBRIS

 •      Gaidot svētkus un paši radot šo noskaņu, atbalstījām Lēdurgas PII   radošo darbu tēmu EGLĪTE un Maijas Pīlāgas Lēdurgas MMS darbinieki (šoreiz bez audzēkņiem) izgatavoja noformējumu teritorijas sētai. Paldies Daigai Zeltiņai par atstarojošām lentām !

       

  

  

  

   

   

  RUDENS

  RUDENTIŅŠ BAGĀTS VĪRS

“IEVADS MĀKSLĀ” audzēkņu darbi.

        

 •  13.oktobrī audzēkņi un pedagogi Lēdurgas Kultūras namā  apmeklēja mākslinieka Aivara Romanovska gleznu izstādi
“ĪSTENĪBAS PIESKĀRIENS”

 
 
 
 • 16.septembrī 4.klases audzēkņi izmantoja ļoti silto dienu un veidoja zīmējumus pie skolas uz gājēju celiņa plāksnēm.

 • Lēdurgā, 12. septembrī, malu malās valdīja rosība, lai pēcpusdienā uzņemtu novadniekus un novada viesus pasākumā “Lapu upe Lēdurga”, kurā tika atklāti septiņi informatīvie stendi par Lēdurgas vēsturiskajām ēkām. Šī projekta idejas autors – Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Linards Kumskis. Projekts tika realizēts divu gadu laikā, vācot un apkopojot informāciju, paralēli gājēju ietves izbūvei Lēdurgā.
Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas un mūzikas skolas
audzēkņi gatavoja liepu lapu trafaretus, kas tika izmantoti takas iezīmēšanā. Pedagogi rakstīja uz norādēm,kas tika izvietotas aktīvākajā takas posmā. Skola iesaistīja pasākuma dalībniekus zīmēšanā ar krītiņiem uz gājēju celiņa.
 

      

          

      

 • Rīgā pie Raiņa pieminekļa atklāta 10. starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Vērtību sakta”. Izstāde apskatāma Esplenādē līdz 13. oktobrim.  

Izstāde “Vērtību sakta” ir ne tikai kārtējā, nu jau desmitā starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde, kas notiek Rīgā un kuru organizē Rīgas dome, bet arī būtisks pieturas punkts ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Abus notikumus vieno gan sauklis “Rotā!”, gan svētku rīkotāju definētās vērtības: radošums, atbildība, sadarbība.

Izstādei tika iesniegti vairāk nekā 300 darbi, no kuriem žūrija atlasījusi 176 labākos. Tajā redzam deviņu valstu – ASV, Austrālijas, Bulgārijas, Indijas, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Šrilankas pārstāvju veikumu. Šāds notikums, kas, papildinot Dziesmu svētku devumu, iezīmē bērnu un jauniešu īpašo vietu pasaules kultūras kartē, kārtējo reizi apliecina Rīgas potenciālu piesaistīt jaunību, mākslu un radošumu.

Starp labākajiem darbiem ir apskatāmi arī Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbi. 14. septembrī norisinājās laureātu apbalvošana, kuru vidū tika apbalvota Maijas Pīlāgas Lēdurgas MMS 5. klases audzēkne Anete Rehtšprehera ar savu darbu “Spēkozols”, bet 5. klases audzēknis Domeniks Seipulis kļuva par izstādes dalībnieku ar dabu “Kadiķis”. Audzēkņi savus darbus izstrādāja kologrāfijas tehnikā, kuros viņi ir attēlojuši Latvijas dabas vērtību. Audzēkņu pedagogs Eva Stāvere.

     

Laureāte Anete Rehtšprehere pie sava darba “Spēkozols”

Domenika Seipuļa darbs “Kadiķis”

No labās (skolotāja E.Stāvere, audzēkne A,Rehtšprehere, direktore E.Keiša)

          2020./2021. mācību gads

 • Par mācību procesu profesionālās kultūrizglītības iestādēs, kuras īsteno profesionālās ievirzes programmas.

 Mācību procesa organizācija

Ņemot vērā Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (https://likumi.lv/ta/id/313191) par izglītības iestāžu darbības pārtraukšanu, arī profesionālās ievirzes izglītības iestādēs mācību process klātienē tiek pārtraukts pilnībā līdz 2020. gada 14. aprīlim.

Sākot no 2020. gada 23. marta tiks organizēts mācību process attālināti, t.i., audzēkņiem tiks  uzdoti patstāvīgie darbi, kas veicami līdz noteiktam laikam.

 • Brīvlaiks no 16.- 20. martam

 • Aicinām sekot līdzi informācijai par Covid-19 sakarā ar skolēnu brīvdienāmTuvojoties skolēnu brīvlaikam (no 16. līdz 23. martam), vecāki aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai par Covid-19 un izvērtēt nepieciešamību ceļot uz ārvalstīm, kā arī sadarboties ar izglītības iestādēm un rīkoties atbildīgi, atgriežoties bērnudārzā vai skolā.Tāpat aicinām iedzīvotājus izvēlēties uzticamus informācijas avotus un sekot līdzi aktuālajām ziņām:Slimību profilakses un kontroles centrs;Veselības ministrija;Izglītības un zinātnes ministrija.Slimību profilakses un kontroles centram, Veselības ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai ir konti sociālajos tīklos, kuros informācija tiek regulāri papildināta – sekojiet informācijai!Aicinām visus būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo veselību!

  Par COVID-19

 • ­­­Rekomendācijas izglītības iestādēm, pirmskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem.Bērniem (līdz 17 gadiem ieskaitot), kuri ir atgriezušies no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas – Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas (lūdzam sekot aktuālai informācijai par infekcijas skartajām teritorijām Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757) tiek rekomendēts 14 dienas no izbraukšanas brīža no COVID-19 infekcijas skartajās teritorijas neapmeklēt izglītības iestādi. Ja nepieciešams, bērna līdz 14 gadu vecumam vienam no vecākiem uz šo laika periodu tiek izrakstīta darbnespējas lapa. Ja šo dienu laikā bērnam nav parādījušās augšējo elpošanas ceļu infekcijas simptomi, bērns var atgriezties izglītības iestādē ar ģimenes ārsta izziņu un attiecībā uz viņu nekādi papildu piesardzības pasākumi nav jāveic.Ja bērnam, kurš atgriezies no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas 14 dienu laikā no izbraukšanas brīža no šīs teritorijas parādās akūtas infekcijas slimības simptomi, bet laboratoriskās izmeklēšanas rezultāts uz COVID-19 infekciju ir negatīvs, bērns tiek ārstēts kā jebkuras akūtas elpceļu infekcijas  gadījumā un pēc 14 dienām no izbraukšanas brīža no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas, ja vairs nav slimības simptomu var atgriezties izglītības iestādē ar ģimenes ārsta izziņu un attiecībā uz viņu nekādi papildu piesardzības pasākumi nav jāveic.Ja bērns būs bijis ciešā kontaktā ar COVID-19 infekcija pacientu, ko noteiks Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs, bērns atradīsies mājas karantīnā 14 dienas no izbraukšanas brīža no COVID-19 infekcijas skartās teritorijasJa bērnam tiks konstatēta COVID-19 infekcija viņš tiks ārstēts atbilstoši veselības stāvoklim un atgriezīsies izglītības iestādē saskaņā ar ārstējošā ārsta norādījumiem.  Aicināt nodrošināt 2013.gada 17.septembra MK noteikumu Nr.890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” prasību ievērošanu attiecībā uz bērnu ar infekcijas slimību pazīmēm neuzņemšanu. Izglītības iestādes darbiniekam, kurš ir atgriezies no COVID-19 infekcijas skartās teritorijas tiek rekomendēts stingri sekot savam veselības stāvoklim un parādoties kaut niecīgām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm (klepus, sāpes kaklā, paaugstinātā ķermeņa temperatūra), nedoties uz darbu vai nekavējoties pārtraukt veikt savus darba pienākumus, zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kas noorganizēs laboratorisku izmeklēšanu uz COVID-19 infekciju (detalizētāk skat. rekomendācijas darba devējiem https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/772 un sekot jaunākajai informācijai un rekomendācijām SPKC tīmekļvietnē: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757)  Ja tiks konstatēts COVID-19 infekcijas gadījums, kas saistīts ar konkrēto izglītības iestādi, SPKC epidemiologi noteiks īpašus pretepidēmijas pasākumus atbilstoši situācijai. COVID-19 infekciju izraisošais koronavīruss izplatās tieši kontaktējoties ar inficētu personu, kā arī ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem. Tādēļ aicinām ņemt vērā rekomendācijas bērnu personīgās higiēnas un profilakses pasākumu ievērošanai:bieži un rūpīgi mazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisku vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskāršanas sejai, pēc tualetes apmeklējuma; ja nav iespējas nomazgāt rokas – ieteicams dezinficēt rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem; atcerēties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram telefonu virsmas varbūt arī piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ ieteicams regulāri tas tīrīt, izmantojot spirtu saturošos dezinfekcijas līdzekļus; izvairīties no pieskaršanās sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām; izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem, kuriem ir akūtas elpceļu infekcijas simptomi, ieteicama vismaz viena metra distances ievērošana; klepojot un šķaudot nosegt muti un degunu ar vienreizlietojamo salveti, kuru pēc lietošanas izmest atkritumos, un pēc tam nomazgāt rokas; katru dienu veikt rotaļlietu mitro tīrīšanu vai mazgāšanu, izmantojot mazgāšanas līdzekļi, tādēļ pirmsskolas izglītības iestādēs neizmantot mīkstās rotaļlietas, kuras nav iespējams mazgāt; regulāri tīrīt un dezinficēt virsmas un priekšmetus, kuriem bieži pieskaras cilvēki, izmantojot sadzīvē lietojamus dezinfekcijas līdzekļus; regulāri tīrīt un vēdināt telpas.
 • Aicinām piesardzīgi vērtēt bērnu kolektīvu dalību pasākumus ārvalstīs, ja tiek plānots ceļot uz kādu no COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām.

 

 • Valsts konkurss Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem 2019./ 2020. mācību gadā.Tēma „Tēls. Telpa. Scenogrāfija.”
  Skolā sacenšas labāko darbu autori par dalību II kārtā.

      

        

      

     

 

 

 • LIECĪBU IZDOŠANA PIRMS ZIEMASSVĒTKIEM

   

Audzēkņi saņēma Krimuldas novada domes veidoto kalendāru,kurā ir mūsu skolas audzēkņu un Krimuldas Mūzikas un mākslas audzēkņu darbi.

   

 •                    

            

            

            

 • 29.oktobrī daļa audzēkņu apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kas  ir nozīmīgākais mākslas muzejs Latvijā un pirmā speciāli mākslas muzeja vajadzībām celtā ēka Baltijā. Skolēni iepazīnās ar pastāvīgo muzeja ekspozīciju “Latvijas māksla. 19.–20. gadsimts”. Muzeja 4. stāva izstāžu zālē tika apskatīta izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” – patiess stāsts par Mēriju,kurai  pēc Otrā pasaules kara izdevās nosargāt un atvest atpakaļ no Vācijas lielu daļu Latvijas muzeju vērtību, ko vācu okupācijas armija atkāpjoties evakuēja uz savām teritorijām.  Muzeja apskates beigās skolēni darbojās ar DETEKTĪVKARTI, un  ikviens varēja  iejusties mākslas detektīva lomā un iepazīt  mākslas  darbu noslēpumaino pasauli.

     

    

   

  

  

 • 15.oktobrī sešas skolas audzēknes tika aicinātas uz Turaidas muzejrezervātu par godu meiteņu radošajiem darbiem, kas izstādīti tūrisma informācijas centrā. Meitenēm kā dāvana ekskursija par Gaujas lībiešiem un putnu darināšana.

     

    

    

    

     

 • 1.oktobrī Turaidas muzejrezervātā tika izstādīti Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas programas audzēkņu radošie darbi no vasaras plenēra, kurus audzēkņi zīmēja un gleznoja tieši muzeja teritorijā.

 

 • Lēdurgas dendroparka tūrisma informācijas centrā izstādīti skolas absolventu nobeiguma darbi planšetēs.

             

                   

 • 2019.gada 20.septembrī mākslas nodaļas audzēkņi, kuri mācās Vidrižu pamatskolā ar saviem darbiem atbalstīja savas pamatskolas iesaistīšanos akcijā NEPIESĀRŅOSIM ATMOSFĒRU!

      

 • 2019.gada 14. septembrī  notika Krimuldas Domes organizēts  pasākums – atjaunotās Kubeseles dabas un vēstures takas atklāšana. Kubeseles dabas un vēstures taka atrodas
  Krimuldas novadā pie Krimuldas baznīcas. Taka izveidota Gaujas Nacionālā parka administrācijai sadarbojoties ar Krimuldas pagasta padomi, Krimuldas evaņģēliski luterisko draudzi, vietējiem uzņēmējiem un skolu audzēkņiem. Šajā pasākumā uzsvars tika likts uz vides saglabāšanu nākamajām paaudzēm, lai saglabātu šo dabas un vēstures mantojumu nākotnei.  Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas skolas direktore vadīja radošo darbnīcu, kur pasākuma apmeklētāji šuva augļu un dārzeņu maisiņus, kurus izmantot iepērkoties.

      Paldies Krimuldas Domei par sadarbību!

        

    

    

          Paldies Lēdurgas kultūras namam par uzaicinājumu!

 • Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skola no 22.-24.augustam organizēja Baltijas valstu Koktēlniecības plenēru, kas jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Lēdurgas Dendroloģiskajā parkā. No Igaunijas uz plenēru ieradās pieredzes bagātais  Rakveres    arodskolas pedagogs Riho Māe ar trim saviem  audzēkņiem. Lietuvu pārstāvēja pedagogs Dalius Dirsē ar vienu savu audzēkni no Naujamiestis ģimnāzijas, Latviju pārstāvēja pedagogi Laura Kristovska un Juris Pilpe, un skolas absolvents Dāvis Vitkovskis.

 

Par iespēju skulptoriem strādāt ar ozolkoku jāpateicas             lēdurdzietim Dainim Zvidriņam.  Paldies par veiksmīgu sadarbību   parka vadītājai Sarmītei    Kauliņai un darbiniecei Vinetai Krišjānei.

Paldies par finansiālu atbalstu Krimuldas novada domei.

Paldies Domes priekšsēdētājam Linardam Kumskim, kurš ar savu   klātbūtni piedalījās plenēra noslēgumā un pateicās dalībniekiem par radītiem darbiem.

     

 •    No 14. līdz 20. jūlijam Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņiem bija iespēja pievienoties Krimuldas MMS rīkotajam plenēram.  Plenērs šogad notika Krimuldas novadā, Turaidas pamatskolas ēkā. Audzēkņi gleznoja  un zīmēja  visās Krimuldas novada skaistākajās vietās, apgūstot prasmes gleznošanā un zīmēšanā un iepazīstot sava novada kultūras un dabas vērtības.

        

        

      

      

 • 2019.gada 6.jūlijā norisinājās Krimuldas novada svētki. Svētku apmeklētājus priecēja amatierkolektīvu koncerti, sporta aktivitātes, plaša izklaides programma bērniem, radošās darbnīcas. Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas pedagogi iesaistīja novada bērnus akmeņu un koka dēlīšu apgleznošanā.

Leposimies kopā par savu – Krimuldas novadu!

 • 2019.gada 14.jūnijā Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas un mūzikas skolā notika nobeiguma darba aizstāvēšana un  izlaidums. Absolventei Elizabetei Ruginai bija jāprezentē savu  nobeiguma darbu “Mans ceļojums pa Krimuldas novadu”, izceļot iegūtās zināšanas un prasmes, zīmējot lapas  Krimuldas novada krāsojamai grāmatai, kas taps 2020.gadā. Elizabete izstrādāja lapas, kurās attēloti Krimuldas novada objekti, simboli un tradīcijas : ābols, magnolijas, gulbji, zirgi, tautumeitas, kastaņi, maskas, Lēdurgas baznīca, Valpurģu nakts, Lēdurgas Dendroparks, Lēdurgas kultūras nams, Lēdurgas estrāde, “Raganas burgers”, folkloras kopa “Putni” un jauniešu deju kolektīvs “Metieniņš”. 

      

 • Maija pēdējā sestdienā nu jau par tradīciju kļuvis pasākums, kad savus svētkus svin Lēdurgas pagasta bērni. Tā arī šogad 25. maijā kultūras nama pagalmā pulcējās bērni, kas visu gadu ir cītīgi dejojuši, dziedājuši, spēlējuši mūzikas instrumentus. Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skola iesaistīja  bērnus un viņu vecākus radošajās aktivitātēs.

         

      

 • Uz tradicionālo Valpurģu nakts pasākumu Lēdurgas Dendroparkā 5.un 6.klases audzēknes skolotāju pavadība gatavoja viesu sagaidītāju parka RAGANU.

      

      

      

 •      Sagaidot pavasari Krimuldas Tautas namā un pēc tam Lēdurgas   Kultūras namā tika izstādīti Krimuldas novada Vizuāli plastiskās mākslas programmu audzēkņu radošie darbi no 2018.gada plenēra Horvātijā.

     

        

     

       

       

       

 • 22. martā, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā noritēja Valsts konkursa 2. kārta Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Skolu pārstāvēja audzēknes Sanda Liene Celmiņa, Elizabete Rugina un Madara Kronberga . Paldies meitenēm par cītīgu darbu un skolotājiem par audzēkņu sagatavošanu!

         

 •      2019.gada februārī audzēkņi devās uz Jūlija Lekuža gleznu izstādi “Ziema, zvēri un putni” Lēdurgas Kultūras namā.

       

 • 18.decembrī Ziemassvētku noskaņā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas audzēkņi saņēma 1. semestra vērtējumus!
  Skolas direktore un skolotāji novēlēja visiem priecīgus Ziemassvētkus  un radošu darbošanos Jaunajā gadā. Paldies Harijam Artūram Podniekam, Emīlam Zaķim un Mārītei Leimanei par sirsnīgajiem muzikālajiem priekšnesumiem!

     

      

      

      

      

      

 • No 1. novembra līdz 6. decembrim Krimuldas Tautas namā apskatāma Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas un Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbu izstāde “Rokas darba nebijās.”

     

    

    

    

   

   

  

  

 Izstādē redzamie darbi tapuši pagājušajā mācību gadā un tie veltīti Latvijas jubilejai, mūsu kultūrmantojumam, latviešu tautas dziesmām. Bērni savos zīmējumos un gleznojumos ilustrējuši latviešu tautas dziesmas, zīmējuši to, kas saistās ar Latviju, dainām, latviešu pasaku tēliem. Apskatāmi arī 2018. gada mākslas skolu Valsts konkursa darbi – pašu rokām darinātas grāmatas, kurās arī ilustrētas dainas vai latviešu dzejnieku darbi. Izstādē redzami arī citās tehnikās tapuši darbi – zīda gleznojumi, stikla gravējumi, mozaīkas, metāla rotas, keramikas darbi. Visas šīs daudzveidīgās tehnikas apgūst bērni mūsu novada mākslas skolās, ar kurām lepojamies.

 • Skolēnu rudens brīvdienās, no 20. līdz 27. oktobrim Krimuldas MMS un Maijas Pīlāgas Lēdurgas MMS vecāko grupu audzēkņi devās piedzīvojumā – braucienā uz Horvātiju! Brauciena mērķis bija darbs plenērā – gleznošana un zīmēšana brīvā dabā, pilsētvidē. Plenērs ir mākslas skolu programmu sastāvdaļa,  ko īstenojam ik gadus, bet šoreiz ainava bija neierasti eksotiska. 

8 dienas, 8 valstis, 5000 km, daudz redzēts, gūti iespaidi, gleznojot un zīmējot Horvātijas ainavu – mirdzoši zilos Adrijas jūras ūdeņus, augstos kalnus, dienvidnieciski eksotiskās pilsētas. Paldies Krimuldas Domei par atbalstu plenēra norisē, tūrisma firmai Travel RSP un gidei Dainai, visiem pedagogiem, kuri darbojās kopā ar skolēniem. Nākamajā gadā plenērā tapušie darbi būs apskatāmi izstādē!

 • 29.septembrī skola piedalījās Senioru dienas pasākumā un dāvināja absolventes Jasmīnas Ievas Paegles nobeiguma darbu,kas veidots aušanas tehnikā.

Krimuldas novada senioru pasākumā godalgoto darbu autores, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas un mūzikas skolas audzēknes – Sanda Liene Celmiņa (no kreisās), Aleksa Laiviniece un Anda Rostoka– kopā ar direktori Evu Keišu, biedrības «Kamolītis» valdes priekšsēdētāju Olgu Juhņeviču, fotomākslinieci un dzejnieci Ilonu Vilku un Saeimas deputātu Mārtiņu Šicu. (Ināras MIŠKINAS foto)

No kreisās- 6.klases audzēknes Sanda Liene Celmiņa, Aleksa      Laiviniece un 5.klases audzēkne Anda Rostoka ar saviem radošajiem darbiem.

     

    

  I.Vilka savu foto darbu dāvināja Aleksai Laiviniecei, kura pēc autores  vērtējuma bija izveidojusi labāko radošo darbu ar pasteļu krītiņiem. Zemāk attēlā Aleksa ar autores dāvināto foto.

    

 • No 6.- 21.septembra gleznošanas nodarbībās skolotājas Anda Ramānas vadībā Lēdurgas Kultūras nama mazajā zālē veidoja savus radošos darbu , iespaidojoties no  I.Vilkas izstādes “Jūra tiem,kas netiek…”.

     

 • 6.septembrī Lēdurgas Kultūras namā tika apmeklēta I.Vilkas foto  izstādes atklāšana “Jūra tiem,kas netiek…”.

      

 • 2018./19.mācību gada sākuma 14.septemrī Lēdurgas fendroparkā norisinājās DUBULTSVĒTKI. Parkam apritēja 45.gadadiena. Tā veidotājs ir dārznieks Arvīds Janitens. Parka statuss šai teritorijai noteikts 1973. gadā, lai gan dendroloģisko stādījumu pirmsākumi meklējami senākā vēsturē. Jubilejas gadā parkā tika pabeigta vērienīga rekonstrukcijas un labiekārtošanas projekta 1. kārta.

Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīt un izstaigāt parku deviņās pieturās. Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skola veidoja pieturu “Radi Lapu upi”. Tika piemeklētas krāsas un toņi,lai izkrāsotu stilizētās koku lapas.

     

     

    

    

   

   

 • Jaunais mācību gads iesākās ar priecīgu ziņu!

                  

              

 • Jaunā 2018./2019. mācību gada uzsākšana ar radošājām darbnīcām 4.septembrī.

 • 2018.gada 28. jūnijā Lēdurgā, Lēdurgas pagasta pensionāru, invalīdu, politiski represēto biedrības “Kamolīša” parkā pulcējās biedrības pārstāvji un Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas direktore Eva Keiša ar audzēknēm, kuras veica parkā objekta apgleznošanu: Samanta Barkane, Sanija Kira Ķezbere, Aleksa Laiviniece (pasākumā nebija), Laura Misiņa, Patrīcija Tīna Ramane, Enija Subača , Madara Kronberga , Anda Rostoka.

 • Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skola no 27.-29.jūnijam organizēja Baltijas valstu Koktēlniecības plenēru.

  

 • “Māksla ir spējā saskatīt neikdienišķo ikdienišķajā un vienkāršo neparastajā.” Didro
  2018.gada 17.jūnijā  9 Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi absolvēja skolu ar nobeiguma darbiem,kas paliekoši dzimtajai vietai. Paldies visiem, kas palīdzēja, noformēja,izveidoja, atbalstīja, klausījās, ieklausījās un sveica!!!

       

     

     

 • No 21.maija līdz 12.jūnijam 5.un 6.klases audzēknes kopā ar skolas direktori Lēdurgas pagasta pensionāru, invalīdu, politiski represēto biedrības “Kamolīša”  piedalījās vides objekta apgleznošanā. Iepriekš objekts parkā bija neliels baseins,kas savu darbību bija beidzis un biedrība lūdza skolu atrast risinājumu kā to atdzīvināt ar krāsu.

        

     

     

     

     

    

   

 • Lēdurgas Dendroloģiskajā parkā uz vienas dienas vasaras plenēru tikās Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas jaunākie Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi.

    

    

 • 2018.gada  26.maijā Lēdurgā notika Bērnu diena “Ieskandinām vasariņu”Jau par tradīciju ir kļuvis tieši maija nogalē, pirms došanās vasaras brīvdienās, ar plašu koncertprogrammu atzīmēt mācību gada un Lēdurgas kultūras nama bērnu kolektīvu sezonas noslēgumu. Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skola piedalījās pasākumā ar radošām aktivitātēm.

     

     

 • Maijā vecāko klašu audzēknes izveidoja noformējumu pasākumam Krimuldas tautas namā, kur  notika ceturtais jauno novadnieku godināšanas pasākums «Pulkā nāc!».

     

 • Pedagogu un audzēkņu dalība ar radošām aktivitātēm pasākumā “Krimuldas pavasaris 2018” novada centrā.

     

          

Valsts konkursa I kārtas audzēkņu darbi apskatāmi izstādē.

Lēdurgas  audzēkņu darbi redzami Valmierā.

 • skolotājas Ingunas Ojeres nodarbība spēles formātā:

VIRZIENS – spēles laukums no veca kalendāra lapas.

KRĀSA – spēles kauliņi varavīksnes krāsās no pogām.

 • 2018.gada 3.aprīlī skolēni un skolotāji Lēdurgas kultūras nama mazajā zālē apmeklēja Jūlija Lekuža gleznu izstādi.

      

      

     

     

 • Tikšanās ar biedrības KAMOLĪTIS vadītaju Olgu Juhņēviču,kurai mākslas pasaule ir ļoti tuva un tāpēc atbalsta jaunos un talantīgos.

      

        

Sanija Kira Ķezbere un Rūdis Saulītis  saņēma specbalvas  no  Olgas Juhņēvičas par vasaras prakses radošo darbu.

 • 2018.gada 22.februārī Krimuldas MMS notika Valsts konkursa Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem I kārta.

      Vienkopus tika savestas abu skolu grāmatas.

      

     

    

 • Skolotājas Ingunas Ojeres  vadībā tapušās filmiņas

 • 1.semestra noslēgumā ATZINĪBAS par centīgu mācību darbu saņēma:

Estere Daukste-1.klase,

Linda Misiņa – 1.klase,

Markuss Megris – 1.klase,

Laura Misiņa – 5.klase,

Elizabete Rugina – 6.klase.

PATEICĪBAS par labām un teicamām sekmēm saņēma:

Daniela Pliekšne – 1.klase,

Gabriels Ņeveskis -1.klase,

Ralfs Rozentāls -2.klase,

Kate Karasjova – 2.klase,

Anete Rehtšprehere – 2.klase,

Līva Stepena -3.klase,

Madara Kronberga – 4.klase,

Sanda Liene Celmiņa -5.klase,

Ramona Podniece – 7.klase.

 • 20.decembrī skolēni, vecāki un pedagogi pulcējās uz Ziemassvētku eglītes pasākumu – 2017./2018. m.g. 1.semestra noslēgumu. Mūzikas programmas audzēkņi ar muzikāliem skaņdarbiem papildināja svētku pasākumu.

 • Es adiju raibus cimdus
  Pa manami prātiņam,
  Pa manami prātiņami
  Pa manàmi rociņàm.
  7.klases audzēkņu (Ramona Podniece, Linda Kronberga, Jasmīna Ieva Paegle, Sanda Liene Celmiņa, Madara Kronberga, Rūdis Saulītis, Krists Jānis Krūmiņš, Edijs Ernijs Skutāns) veidotie vides objekti – cimdiņi rotā skolas teritoriju. Audzēkņi strādāja skolotājas Laimas Smaidas Helmūtes vadībā.

 

 • 4. Septembrī aicinām esošos un jaunos audzēkņus kopā ar vecākiem un pirmo mācību dienu! 2017./2018.m.g.

 • Jūlija sākumā 4. un 5.klases audzēkņi kopā ar Krimuldas mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem veselu nedēļu Salacgrīvā radoši darbojās vasaras praksē.

 • 17.jūnijā Lēdurgas kultūras nama mazajā zālē pulcējāmies uz skolas 26. absolventu izlaidumu. Vizuāli plastiskās mākslas programmā apliecību par profesionālās ievirzes izglītību saņēma Dagne Zalmane un Dāvis Vitkovskis.

Dagnes nobeiguma darbs tika gleznots uz sienas G.Merķela Lēdurgas pamatskolas kāpņu telpā ar nosaukumu “Vērtību kamols”. Kamols ir skolas simbols un tajā apkopotas skolas vērtības. Nobeiguma darbu vadītāja skolotājaElīna Rožkalne. 

Dāvis jau ar nelielu pieredzi koka skulptūru veidošanā izvēlējās veidot skulptūru grupu PUTNI, kas uzstādīti priecēs skolas teritoriju. Nobeiguma darbu vadītāja skolotāja Laura Kristovska.

Taustiņinstrumentu spēles 4 gadu programmu absolvēja Aleksa Laiviniece, Enija Subača un Amanda Vanaga. Meiteņu skolotājas Mārīte Leimane un Marita Mazureviča Motte.

 • Vasaras prakses ietvaros realizējām ideju par košiem vides objektiem “Taureņi”, kas priecē mūsu skolas un bērnudārza kopīgo teritoriju.6.klases skolēni skolotājas Laimas Smaidas Helmūtes vadībā veidoja skices 7 taureņu spārnu formai un rakstam. Krāsainie spārni tika krāsoti uz mēbeļu preskartona, kas piestiprināti pie vītņu stieņiem.

 

 • Līdz jūnija vidum paralēli prakses darbiem audzēkņi cītīgi strādāja pie pēdējā konkursa darba –  Jāzepa Vītola mūzika ar tēmu “Skaisti dziedi, lakstīgala”. Šis darbs bija pārbaudījums skolēnu pacietībai strādāt ar krāsu kompozīciju papīra mozaīkas tehnikā. 4.klases audzēkne Sanija Kira Ķezbere  ieguva atzinību par veiksmīgu dalību konkursā.

 • No 1.-4. jūnijam skolotāja Laura Kristovska un 7.klases audzēknis Dāvis Vitkovskis piedalījās Rakveres  arodvidusskolas rīkotajā koka skulptūru nometnē Igaunijā Muhu salā. Dāvis bija jaunākais nometnes dalībnieks, kas strādāja pie savas koka skulptūras.

 • Neliels izaicinājums skolotājai Anitai Dzelmei ar audzēkņiem bija strādāt pie karikatūras žanra, kas arī ir viens no grafikas novirzieniem, lai ar radošajiem darbiem piedalītos Latvijas bērnu un jauniešu 11. karikatūru konkursā “Runča piedzīvojumi- Gunāram Bērziņam 90”.Vēl neierastāk bija tas, ka karikatūru varēja  attēlot tekstila tehnikā.Patīkami, ka tika novērtēts šāds izaicinājums un 6.klases skolniece Ramona Podniece šajā tehnikā ieguva 1.vietu. 4.klases audzēkne Laura Misiņa ieguva atzinību par interesantāko politisko karikatūru.

 • 26.aprīlī  Videzemes reģiona Mūzikas un mākslas skolu akordeonistu – solistu konkursā  Cēsis -2017 piedalījās 3.klases audzēknis Gustavs Ceblis.Paldies skolotājai Mārītei Leimanei.
 • Lēdurgas kultūras namā notika:

 • Lielāko daļu no mācību gada paralēli citiem darbiem bērni tiek gatavoti Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursam.2016./17. mācību gada tēmas – iesaiņojuma dizaina izstrāde izdomātai vai reālai konfektei un iepakojuma dizaina izstrāde izdomātam smūtijam. Konkursam tika izvirzītas audzēknes Madara Kronberga, Laura Misiņa, Ramona Podniece un Jasmīna Ieva Paegle. Prieks par meiteņu vēlēšanos strādāt, lai izdarītu visu pēc iespējas labāk.Meitenes konkursam gatavoja L.S.Helmūte un E.Keiša.
 • 2017.gada janvāra beigās audzēkņu darbi tika sūtīti uz  XVI Starptautisko vizuālās mākslas konkursu “Es dzīvoju pie Jūras”. Šķiet, ka šī gada tēma – Krāsu jūra, skolēniem likās interesanta un saistoša, jo tik daudzveidīgas ir krāsu nianses. Skola lepojas ar atzinību  1.klases audzēknei Katei Karasjovai par radošu tēmas izklāstu glezniecībā. Pārējiem audzēkņiem balva par piedalīšanos bija iespēja apmeklēt Līvu Akvaparku.

 • 2016.gada nogalē apgāds Zvaigzne ABC izsludināja konkursu neprofesionāliem leļļu veidotājiem, kurā aicināja piedalīties gan lieliem, gan maziem, galvenais vienojošais – interese apgūt ko jaunu.Un tā skolotājas Anitas Dzelmes iedvesmota Laura Misiņa ar savu gatavoto lellīti piedalījās skatītāju balsošanā Facebook lapā. Lauras darbs saņēma visvairāk balsu un ieguva balvu.

 • 19.decembrī notika skolas  1.semestra noslēguma pasākums “Ziemassvētku eglīte”. Mūzikas programmu audzēkņi sniedza koncertu. Labākie audzēkņi saņēma atzinības par centīgu mācību darbu. Pateicības saņēma arī viņu vecāki, kas atbalsta mācības un sadarbojas ar skolu. Skolas telpās bija apskatāmi skolēnu radošie darbi. 2016./2017.m.g.

 • 17.decembrī Lēdurgas kultūras namā Mūzikas programmu audzēkņi sniedza nelielu koncertu Lēdurgas invalīdiem un politiski represētajiem.nnAudzēkņus sagatavoja skolotāja M.Leimane. 2016./2017.m.g.

 • 15.novembrī skolas audzēkņi apmeklēja Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju. 2016./2017.m.g.

 • 2016.gada novembrī un decembrī Lēdurgas kultūras namā varēja aplūkot skolotājas – tekstilmākslinieces Ieva Prānes izstādi ar nosaukumu “Citāda māksla”. 23.novembrī skolotāja tikās ar saviem audzēkņiem un kolēģiem, lai sarunās pastāstītu par savu radošo darbošanos.

 • 2016./2017/m.g. novembrī un decembrī ar pašas gatavotu lelli 4.klases audzēkne Laura Misiņa piedalījās izdevniecības Zvaigzne ABC konkursā “Izgatavo lelli”. Konkursa darbi tika ievietoti Facebook mājās lapā, kur pēc skatītāju balsojuma ieguva vislielāko balsotāju skaitu.

 • 2016./2017.m.g. novembrī Vizuāli plastiskās mākslas programmas 4.klases audzēknes Aleksa LaIviniece, Laura Misiņa ar pašu gatavotām lellēm piedalījās apvienoto autorleļļu un gleznu izstādē „Autorlelle – Eiropas dažādu gadsimtu daudzveidīgie modes stili”. Skolotāja A.Dzelme.

 

 • 20. novembrī aicinām uz Ievas Prānes personālizstādi “TEXTIL-GLEZNAS” Lēdurgas Kultūras Namā!

 • Oktobrī un novembrī Vizuāli plastiskās mākslas programmas 6.klases audzēknes Ramona Podniece, Madara Dziļuma, Jasmīna Ieva Paegle, Amanda Vanaga skolotājas A.Dzelmes vadībā strādāja pie radošā darba, lai piedalītos Latvijas mākslas skolu audzēkņu grafikas darbu konkursā „Siguldas līnija”. 2016./2017.m.g.

 

 • 7.oktobrī tika atklāta Maijas Pīlāgas gleznu izstāde “Šī stunda ir mana … “.

 

 • 2016./2017.m.g. sākumā skolēni skolotājas A.Dzelmes vadībā strādāja pie 7. Starptautiskā glezniecības un grafikas konkursa “Saules krasts” par tēmu: BRĪNUMS. Konkursam nosūtīja 4.klases audzēknes Aleksas Laivinieces radošo darbu.

 

 • 2016.gada 11.jūnijā notika skolas absolventu izlaidums. Skolas absolventi Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi Elīna Izmailovska un Raivo Zvidriņš. Klavierspēles programmas audzēkņi Līva Vītola, Kristers Ābelis, Krista Kristiāna Karlāne.

 

 • 7.jūnijā kopā ar Limbažu Mākslas skolas audzēkņiem vasaras prakses ietvaros devāmies  uz Vidzemes jūrmalu, kur norisinājās vienas dienas plenērs – konkurss.

 

 • Mācību gada noslēgumā Vizuāli plastiskās mākslas programmas 3.klases audzēknes piedalījās Biedrības „Latvijas tekstilmozaīka” rīkotajā konkursā “Cirks”. Audzēkne Enija Subača ieguva 3.vietu savā vecuma grupā. Skolotāja Anita Dzelme.

 

 • 14. maijā Lēdurgas Kultūras namā skola svinēja savu 25 gadu jubileju.

 

 • Visu maija mēnesi Limbažu Galvenajā bibliotēkā varēja aplūkot Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas absolventu nobeiguma darbus planšetēs un dažādus radošos darbus, kas tapuši gadu gaitā.

 

 • 6.maijā Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā mūzikas programmas audzēkņi Toms Zaķis, Gustavs Ceblis, Madara Kronberga, Harijs Artūrs Podnieks piedalījās Ģimenes dienas koncertā. 2015./2016.m.g.

 

 • 4.maijā piedalījāmies Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai veltītajā pasākumā Krimuldas novada centrā. Gājām svētku gājienā un pēc tam darbojāmies un iesaistījām citus radošajās darbnīcās. 2015./2016.m.g.

 

 • 26.aprīlī skolas audzēkņi brauca ekskursijā uz Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, kur apskatīja skolu un iepazinās ar to kādas profesijas var apgūt mācoties šajā skolā. Pēc tam audzēkņi apskatīja Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu Valsts konkursa darbu izstādi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.2015./2016.m.g.

 

 • 27.aprīlī jaunais 2.klases akordeonists Gustavs Ceblis piedalījās Vidzemes reģiona mūzikas un mākslas skolu akordeonistu – solistu konkursā “Cēsis – 2016”. Konkursā viņš ieguva 2.vietu. Audzēkni konkursam sagatavoja skolotāja Mārīte Leimane. 2015./2016.m.g.

 

 • 2.aprīlī 6. un 7.klases audzēkņi Dagne Zalmane, Dāvis Vitkovskis, Elīna Izmailovska, Raivo Zvidriņš piedalījās  Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas programmas audzēkņu Valsts konkursā Valmieras Mākslas vidusskolā. Konkursam skolēnus sagatavoja skolotāja A.Dzelme. 2015./2016.m.g.

 

 • Visu aprīļa mēnesi Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolas absolventu nobeiguma darbi planšetēs tika izstādīti izstādē Krimuldas Tautas namā. 2015./2016.m.g.

 

 • 11.martā audzēkņi apmeklēja  XV Starptautisko Vizuālās mākslas konkursu “Es dzīvoju pie jūras” noslēguma pasākumu, kurš norisinājās Jūrmalā Līvu Akvaparkā.

 

 • 2015./2016.mācību gada. 16. un 17. martā audzēkņi Madara Kronberga un Harijs Artūrs Podnieks piedalījās IV Starptautiskajā L.Garūtas jauno pianistu konkursā Siguldas Mākslu skolā “Baltais Flīģelis”. Skolotāja Marita Mazureviča Motte.

 

 • Taustiņinstrumentu spēles 2.klases audzēknis Gustavs Ceblispiedalījās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle audzēkņu Valsts konkursā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.Gustavs konkursā ieguva 2.vietu. 2015./2016.m.g. janvāris.

 

 • Jauku iespēju izstādīt skolēnu darbus novembra un decembra mēnesī mums piedāvāja Skultes bibliotēkas vadītāja. Atlasījām bijušo un esošo audzēkņu darbus – zīmējumus un gleznojumus par dažādu tematiku.

 

 •  Lēdurgas kultūras namā uz Latvijas valsts svētkiem tika izveidota mūsu skolas dibinātājas un ilggadējās direktores Maijas Pīlāgas gleznu izstāde.

 

 •  Jau 15 gadus Jūrmalas Mākslas skola organizē Starptautisko mākslas konkursu “Es dzīvoju pie jūras”. Arī Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas un mūzikas  skolas audzēkņi piedalījās konkursā. Šogad gleznošanas skolotāja Ieva Prāne  strādāja, lai  ieinteresētu ar zinātkāri apgūt jauno konkursa izvirzīto tēmu/nolikumu. 2015./2016.m.g.

 

 • Vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi piedalījās radošo darbu konkursā ‘Latvija – jūrnieku zeme” . Veidojot darbus audzēkņi skolotājas Anitas Dzelmes ierosināti  pētīja fotogrāfijas ar jūrniecību saistītām lietām un aplūkoja  mākslinieku darbus, kuros attēlota dažāda pieeja šādas tēmas sakarā. AudzēkneRamona Podniece ieguva 2.vietu nominācijāautortehnika. 2015./2016.m.g.

 

 • 2015.gada 5.oktobrī svinīgā gaisotnē atklāja siltināto un ārpusē labiekārtoto Lēdurgas pirmsskolas izglītības iestādi un Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas un mūzikas skolu.Krimuldas novada domes vadība, celtnieki, iestāžu vadība un personāls, bērni un vecāki pulcējās uz sengaidīto notikumu.

Maijas Pīlāgas Lēdurgas Mākslas skola